Česky English
2014

Příběh hry

Následující příběh je velice stručný a orientační, neboť Vás nechci ochudit o zážitek ze hry a z věcí, na které si přijdete až během hraní.

A jdeme do světa!

Příběh hry začíná samotným narozením hlavního hrdiny, kterému sudičky předpoví, že bude dobrým člověkem, který bude konat dobré skutky. Náš hrdina se, jak už to tak bývá, vydá do světa na zkušenou, ale kroky ho zavedou (přesněji řečeno - velká bouře ho až spláchne) do jedné vesničky, která mu snad byla osudem přímo předurčena! Jeho příchod však vůbec není velkolepý, ba naopak! Z bažin a marastu způsobeného velkou bouřkou ho zachrání děda, místní švec. U něj pak náš hrdina nalézá nocleh, který si ovšem musí odpracovat:

Kudy kam?

Další kroky našeho hrdiny vedou od dědy, který bydlí na samotě v lese, na další místa tohoto kraje. K poznání je tu skutečně mnoho, může jít do místní vesnice, k jezeru, k mlynáři, na hřbitov a také do města. Všude se postupně dozvídá, co místní obyvatele trápí a především hlavní část celého příběhu, kterou bych skutečně nerad prozrazoval...